האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך
ייעוץ אישי חינם
//
מתעניין במידע על לימודי כלכלה
מלא פרטיך ונחזור אליך בהקדם

מידע על לימודי כלכלה

מהי בכלל כלכלה? ואיך לומדים על המנגנון האדיר הזה?
על פי ההגדרה המופשטת: "כלכלה היא מכלול הפעילות האנושית, המכוונת להשגת האמצעים החומריים הדרושים לאדם לצורך קיומו ורווחתו".
על פניו הבסיס של הכלכלה נשאר זהה מיום היווסדה (פעולות מכוונת להשגת אמצעים...↑) אך בפועל המערכת הכלכלית משתנה ומשתכללת ללא הרף, הדוגמא האחרונה המוכרת לרובנו, היא הביטקויין והכניסה של המטבעות הדיגיטליים/קריפטוגרפיים לחיי היום יום והעסקים. לכן במהלך לימודי התואר יבחנו כל הספקטים הנוגעים לתחום, מההיסטוריה של הכלכלה ועד העתיד אליו אנחנו הולכים. הסטודנטים בתואר ירכשו ידע על המערכת הכלכלית ברמת הפרט וברמת החברה הגלובלית, ילמדו מה משפיע על המערכות הכלכליות השונות, דרכי התמודדות עם בעיות מדיניות כמו: אבטלה, אינפלציה, מיתון, משברים, סוגיות מט''ח ושערי חליפין, סחר חוץ, ניתוח סטטיסטי ועוד.
 
למידע נוסף
 
למי מתאים ללמוד?
לימודי התואר הינם קשים ודורשים מהסטודנטם יכולות אנליטיות גבוהות (סטטיסטיקה ברמה גבוהה) מצד אחד ויכולות שינון ידע תיאורטי מצד שני (לימוד של תיאוריות כלכליות וכדומה). במהלך הלימודים ישנו שימוש רב בנוסחאות מתמטיות, לכן אנשים בעלי יכול אנליטית גבוהה יחסית, כנראה יסתדרו יותר טוב. אך אין צורך לחשוש, הרמה המתמטית בתואר מתאימה גם למי שעשה 4 יחידות מתמטיקה בתיכון, ותמיד ניתן לקחת קורסים לחיזוק לפני תחילת הלימודים
 
מסלולי הלימוד וההתמחויות 

לימודי כלכלה ניתן ללמוד במכללות אקדמיות, פרטיות, באוניברסיטאות ובשלוחות מחו"ל. בארץ קיימים כ-50 מוסדות לימוד המלמדים את התחום לתואר והכוללים גם שילוב בין כלכלה למינהל עסקים.

מטרתה של תוכנית הלימודים היא, להכשיר בוגרים להשתלבות טובה ויעילה בשוק העבודה, במיגזר הציבורי ובמגזר הפרטי והקניית בסיס להמשך לימודים לתארים גבוהים. תוכנית הלימודים מושתת על קורסי ליבה העוסקים ביסודות הניתוח והחשיבה הכלכליים ברמת היחידה הכלכלית הבודדת(מיקרו-כלכלה) וברמת המשק בכללותו (מאקרו). במקביל, מקנה התוכנית כלים ומיומנויות ניתוח באמצעות לימודים בתחומים נוספים, ביניהם: מתמטיקה, סטטיסטיקה, חשבונאות, מחשבים וחקר ביצועים.
התוכנית מאפשרת לתלמידים להתמקד במקבץ של קורסי התמחות בתחומי הניהול: מימון, שיווק, מערכות מידע וניהול הטכנולוגיה.
כמו כן ישנה אפשרות להתמחות בנושא ספציפי אחד או יותר בתחום. בין התמחויות אלה ניתן למצוא את הסטטיסטיקה, כלכלה פוליטית, מדיניות מוניטרית ועוד.
 
היתרונות 
בניגוד לתארים תיאורטיים כמו מנהל עסקים, לימודי כלכלה הם לימודי מקצוע לכל דבר, ובוגרי הלימודים יוצאים עם מקצוע (כלכלן) מבוקש, מה שמקל עליהם בהשתלבות בשוק העבודה. בנוסף ישנו את יתרון הבינלאומיות (בסופו של דבר כלכלה זאת שפה בינלאומית כמעט כמו מתמטיקה), כלכלנים ישראלי רבים משתלבים בכלכלה העולמית ובחברות בינלאומיות גדולות.
 
תנאי קבלה
באוניברסיטאות תנאי הקבלה הגבוהים ביותר הם:
  • בגרות מלאה וציון התאמה - 620 ומעלה
  • בגרות מלאה וציון פסיכומטרי 732 לפחות
  • ממוצע בגרות 111 וציון פסיכומטרי מעל 600
במכללות תנאי הקבלה הגבוהים ביותר הם:
  •  ציון 620 ומעלה בפסיכומטרי וממוצע בגרויות משוקלל כולל בונוסים של 100 ומעלה
 
ברוב המוסדות ישנן מכינות קדם אקדמיות המקלות על תנאי הקבלה לתואר. לדוגמא המכינה הקדם אקדמית באוניברסיטת אריאל 
 
שכר לימוד

שכר הלימוד נע בין כ-11,000 ש"ח לשנה באוניברסיטאות ובמכללות אקדמיות ועד כ-45,000 ש"ח במכללות פרטיות ושלוחות מחו"ל.


מבט על שוק העבודה

בוגרי המסלול לכלכלה משתלבים בתום הלימודים במגוון רחב של תחומים: בנקים ,חברות הון סיכון, חברות הייטק, קרנות למיניהן, חברות ביטוח, חברות להשקעות, בורסה לני"ע, חברות פיננסיות, חברות ציבוריות וממשלתיות, חברות העוסקות בייעוץ עסקי, כלכלי וייעוץ מס, משכנתאות, שיווק, מודיעין עסקי, שיווקי ואסטרטגי, אנאליסטים ועוד.

כמה תרוויחו בתור כלכלנים מתחילים?

- לפי הנתונים העדכניים ביותר של משרד העבודה והרווחה, ממוצע השכר ההתחלתי של כלכנים הוא: 8,932 ש''ח ובמדד הביקוש אצל המעסיקים המקצוע מדורג 6 (ביקוש ממוצע). 

טיפים נוספים של יורם 

• תחום הכלכלה נמצא בתהליך של גידול. יש ביקוש לעובדים בתחומים כמו ייעוץ השקעות, שיווק וכדומה.

• בוגר התואר יכול להשתלב בסקטור הממשלתי במשרדי אוצר, משרד התמ"ת, בנק ישראל וכדומה, ובסקטור הפרטי בחברות השקעה וביטוח

• בעת הרישום ללימודים, יש לבחון שהמוסד בעל מוניטין בשוק, ושיש למוסד את היכולת להכין את הסטודנט, לשוק העבודה בהיבט הפרקטי ויכולת לעזור לבוגר במציאת עבודה.

• המועמד המתאים לתחום, צריך להיות אדם בעל מוכנות להשקעה רבה, לאהוב סיכונים ולהיות יזם.

•  התעדכנו בחדשות הכלכלה בארץ ובעולם. ניתן ללמוד הרבה מושגים רלוונטים הנאמרים בתוכניות כלכליות שונות וגם כך תישארו מעודכנים 

מסלולי לימוד ומידע נוסף על מידע על לימודי כלכלה

לימודי תואר ראשון בכלכלה

סינון מתקדם - בחר את האיזור או אזורים שלך
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי