האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך
ייעוץ אישי חינם
//
מתעניין בלימודי תזונה
מלא פרטיך ונחזור אליך בהקדם

לימודי תזונה

לימודי מדעי התזונה הפכו למבוקשים בשנים האחרונות בעקבות המודעות לבריאות ותזונה נכונה. מקבצים במדעי ההתנהגות, רפואת ספורט, מדעי המזון ומדעי הרפואה הם רק חלק מהלימודים המענינים אליהם תחשף אם תלמד מדעי התזונה. על אודות מדעי התזונה לתואר ראשון.
 
כבר לפני כ-2500 שנה דנו הפילוסופים היוונים בתפקיד החשוב של התזונה ב"שמירה על איזון בגוף". הרעיונות של שיווי המשקל בין הרס הגוף ובנייתו מיוחסים לפילוסוף הקדום אלקמיאון מקרוטון, תלמידו של פיתגורס, אשר חי במאה השישית לפני הספירה. כבר במאה החמישית לפנה"ס נכתב ספר בנושא זה, בשם "הזנת הגוף", ומאז ועד ימינו תזונת האדם עומדת במוקד פעילות תרבותית וכלכלית רבת היקף.
 
לאור הידע הרב שנצבר ממחקרים תזונתיים בעשור האחרון, ברור היום מעל לכל ספק, כי באמצעות התזונה יכול האדם לשלוט במידה רבה על מצב בריאותו. הידע הרפואי והתזונתי הרחב העומד כיום לרשות האדם מאפשר להגדיל את סיכוייו להיות בריא יותר, למנוע מחלות מסוימות ולהתגבר על חלק מהמחלות ביתר קלות.
 
 
לימודים אלו ניתן לרכוש כלימודי תואר ראשון באוניברסיטאות העברית ובמכללה האקדמיות והאזוריות.ניתן גם ללמוד תזונה כלימודי תעודה במכללות לרפואה טבעית ומשלימה.
 

 

 
שכר לימוד
שכר הלימוד נע בין 9,500 ₪ באוניברסיטאות ל-16,000 ₪ במכללות לרפואה משלימה.
 
 
הלימודים
1.קורסים מתחום מדעי ההתנהגות העוסקים בהיבטים השונים של הפרעות אכילה. 
2.קורסים מתחום רפואת הספורט העוסקים בתזונה במאמץ.
3 במדעי המזון.
4.במדעי הרפואה.
 
 
התעודה
הלימודים נמשכים בין שנתיים (לימודי תעודה) לשלש שנים (לימודי תואר) ובסיומם יקבל הסטודנט תעודת מטפל או תואר ראשון במדעי התזונה.
 
 
 

בוגרי לימודי תזונה עובדים כיועצים תזונתיים (דיאטנים/דיאטקנים) ונפגשים עם אנשים שרוצים ו/או צריכים לשנות את הרגלי התזונה שלהם מסיבות בריאותיות כאלו ואחרות ומייעצים להם איך לעשות זאת (בונים תפריט). מדובר בייעוץ שמתפרס על פני מספר מפגשים, כדי שהדיאטקנית תוכל לעקוב אחר התקדמות המטופל ולעדכן את תפריטו. עבודת הדיאטן עוסקת בצד הרפואי, אך גם הצד הפסיכולוגי של הטיפול חשוב לא פחות. התחום מיועד למי שיודע להקשיב ולתקשר עם אנשים אחרים ויודע לשכנע אותם לשנות את הרגלי התזונה שלהם מבלי להעביר עליהם ביקורת.

 

בוגרי החוג למדעי התזונה יוכשרו להתמודד עם יחסי הגומלין שבין תזונת האדם לבריאותו, וירכשו כלים וידע נוסף בתחומי המקבצים, שיאפשרו להם השתלבות באפיקי תעסוקה שונים (למשל, חינוך לתזונה נכונה, הוראה, והמשך לימודים ומחקר אקדמי)".
 
הבוגרים שיסיימו את ההכשרה המעשית והוסמכו ע"י משרד הבריאות יוכלו להשתלב במערכת הבריאות כדיאטנים בבתי החולים ובמרפאות הקהילתיות. כמו כן, ישתלבו בשרותי בריאות וחינוך לתזונה נכונה בקהילה (בתי-ספר, גנים, מעונות, מוסדות לקשישים, הדרכת צוותי מטפלים בתזונה נכונה ועוד). בנוסף, התזונאים שיוכשרו יוכלו להשתלב בניהול שירותי מזון, בתעשיות המזון, בצה"ל ובענף התיירות. המעונינים בלימודי המשך יוכלו להשתלב בתחומים כמו בריאות הציבור, מדעי החיים ומדעי הרפואה.
 
 
לימודי תזונה לתואר ראשון נמשכים שלוש שנים וניתן ללמוד אותם בחלק מהאוניברסיטאות ובמכללות ברחבי הארץ. נושאי הלימוד במדעי התזונה כוללים מחקרים בנושאי התזונה, קורסי יסוד במדעי הטבע, מדעי החיים, מדעי החברה ומדעים מדוייקים ומשולבים עם הכשרה מעשית בסיום הלימודים.
 
 
 
מסלולי לימוד ומידע נוסף על לימודי תזונה

לימודי תואר ראשון בתזונה

סינון מתקדם - בחר את האיזור או אזורים שלך
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי