האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך

מורה בחטיבת ביניים ותיכון

תיאור המקצוע
מה זה בכלל?
מורים בחטיבות הביניים ובבתי הספר העל-יסודיים (תיכון ובתי ספר אקסטרנים) אחראים על הוראה וחינוך לתלמידים בכיתות ז'-ח' ובכיתות ט'-י"ב. בגילאים אלו מדובר בדרך כלל ביישום ידע של תחומי התמחות מסוימים (למשל, אנגלית, מקצועות המתמטיקה או מקצועות הומניים כמו תקשורת, ספרות, מקרא ולשון).
מה הן דרישות הקדם?
מידע על הענף
מספר מועסקים:
76.9 אלף מועסקים
טווח גילאי המועסקים:
מרבית המורים הם בטווח הגילאים 35-45.
משכורות:
שכר הבסיס של המורים נמוך מאד - כ-3,000-5,000 שקל בחודש לבעלי ותק. גמולים, השתלמויות ותוספות שכר שונות משפרים במקצת את המצב.
הכשרה ותעודות
נרשמים חדשים
436 נרשמים חדשים באוניברסיטאות לתואר ראשון בחינוך, בשנת 2005; 92 נרשמו לקבלת תואר בהוראת מדעים (מדעים וטכנולוגיה וכן מדעי הרוח).
מה לומדים שם?
הלימודים מקנים לסטודנט כלים על מנת שיוכל לגבש את תפיסת העולם החינוכית והחברתית שלו, כמו גם כלים להתמודד עם בני הנוער עימם יעבוד. כך, לדוגמה, לומדים הסטודנטים קורסים בפסיכולוגיה של גיל הנעורים, סוציולוגיה, פסיכולוגיה קוגניטיבית, תכנון מערכי שיעור, מתודיקת הוראה. כמו כן יוצאים הסטודנטים לסיורים לימודיים, ומתנסים בהוראה מעשית מול כיתה. בתום ארבע שנות לימודים יקבלו הבוגרים תואר "בוגר בהוראה" B.Ed, ותעודת הוראה.
השתלבתי, מה הלאה?
שכר הבסיס של המורים נמוך מאד - כ-3,000-5,000 שקל בחודש לבעלי ותק. גמולים, השתלמויות ותוספות שכר שונות משפרים במקצת את המצב.
כרטיס ביקור
הכשרה ולימודים
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי