האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך
ייעוץ אישי חינם
//
מתעניין בלימודי הנדסאי בניין
מלא פרטיך ונחזור אליך בהקדם

לימודי הנדסאי בניין

תעשיית הבניין הינה תחום שאיננו חולף מן העולם, ענף הבנייה הוא חלק מרכזי של פעילות המשק והכלכלה בישראל. תקציבים ומשאבים גדולים מאוד מושקעים מדי שנה בהקמה ופיתוח של מבנים חדשים ותשתיות. חברות הבנייה והנדל"ן דחפו קדימה את שיפור הבנייה בישראל, בשיטות וטכניקות מקצועיות לעיצוב המבנים והפכו את הבנייה למודרנית ומתוכננת יותר. חברות הבנייה אינן מקלות ראש באיכויות צוות העובדים ומעסיקה לרוב רק הנדסאי בניין מדופלמים לתכנון ופיקוח תהליכי בנייה. הנדסאי הנדסה אזרחית הוא למעשה הנדסאי בניין, נוטים לכנות את התפקיד בשם זהה כיוון שבכינוי הנדסאי בניין אינם נכללים כל עבודות הפיתוח, נשמע כאילו מדובר רק בתעשיית הבניין ואילו תפקיד הנדסאי מסוג זה עוסק בתכנון מבנים באופן רחב יותר, גם בתחומי הכבישים, תשתיות, מערכות להתפלה וניצול מי ים ועוד.
 
יתרונות לימודי הנדסאי בניין, הנדסאי הנדסה אזרחית: כחלק מיתרונות כלליים של לימודים לתואר הנדסאים, משך זמן הלימודים לקראת תואר הנדסאי הינו קצר מאשר לימודים לתואר, הלימודים הם פרקטיים יישומיים ומייעדים לקראת עבודה והשגת מקצוע ממשי. תנאי הקבלה הם נוחים ביותר, ברוב המכללות להנדסאים נדרשים כתנאי מתמטיקה, אנגלית ועברית בציונים עוברים בתעודת הבגרות. כמו כן, ניתן להגיש בקשות למלגות סיוע. לימודי הנדסאי הנדסה אזרחית מציעים הכשרה מעשית לבעלי יכולת חשיבה תכנונית, ובעלי יכולת הבנה את תחומי הבנייה הביצועית ההנדסית. סטודנטים בעלי זיקה לתחום, יוכלו להתחבר ללימודי הנדסאי בניין, לעבוד בזמן הלימודים ולהתקדם בדרגה מיד לאחריהם. תכנון וביצוע של פרויקטים יכולים לגרום לסיפוק אדיר ולתנובת פירות.
 
חומר הלימוד: שיעור בסיס לתוכניות לימודי הנדסאים כמבואות כגון: מתמטיקה, פיזיקה, יישומי מחשב וסטטיסטיקה. קורסים בתוכנית הלימודים כדוגמת : חומרי בניה, קונסטרוקציה של חומרים לבניין, ארגון וניהול אתרי בניה. תוכנות מחשב לשרטוט, לתכנון מבנים, ניהול כמויות ופרויקטים, וקורס בטיחות מטעם משרד התמ"ת. ניתן ללמוד התמחות בתכנון מבנים בתוספת של סמסטר אחד, או לחילופין התמחות בניהול וביצוע הבנייה. בתי הספר להנדסאים מעניקים שימוש בחדרי שרטוט, ציוד מתקדם לעבודה בתוכנות המחשב המקצועיות, ובמעבדות תכנון מבנים. שילוב של לימודים מעשיים ועיוניים יכינו את הסטודנטים לעבוד על פרויקט גמר המקיף את חומר הלימוד ומכין לעבודה בשטח.
 
אפשרויות תעסוקה: בוגרי הנדסאי הנדסה אזרחית יהיו ברי הסמכה לעסוק בתכנון, קונסטרוקציה, אחראי אתרי בנייה, ופיתוח של מבנים לצרכים השונים. יוכלו גם להתברג אל עסקי הנדל"ן והבנייה באופן ניהולי. עבודות פיתוח בהן יוכל לעסוק הן : בנייה ותכנון של בתים פרטיים, תשתיות וביוב, כבישים מחלפים וגשרים, מתקני אנרגיה, תכנון ובנייה לתעשייה ולמגזרים ציבוריים שונים וכדומה.
 

כמה תרוויחו בתור הנדסאים אזרחיים מתחילים?

- לפי הנתונים העדכניים ביותר של משרד העבודה והרווחה, ממוצע השכר ההתחלתי של הנדסאים אזרחיים הוא: 7,504 ש''ח ובמדד הביקוש אצל המעסיקים המקצוע מדורג 6 (ביקוש ממוצע). 

הנדסאים בהנדסאי בניין

סינון מתקדם - בחר את האיזור או אזורים שלך
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי